Przydatność korkowych tablic jest ciężka do nadwątlenia – towar ten zagościł w tak wielu budynkach, że wolno go uznać za prawdziwy przebój. Możliwość wpięcia na tablicy krótkiej informacji, zdjęcia, wizytówki lub na przykład reklamówki z pizzerii okazuje się być oszałamiająco pożyteczna. Za jej pomocą możemy przykładowo przekazywać komunikaty dla reszty rodziny lub współlokatorów, lub pozostawić w zauważalnym miejscu rachunek za internet, tak by każdy z mieszkańców miał możliwość sprawdzenia, ile winien zapłacić w minionym miesiącu.

Względnie innowacyjnym pomysłem jest natomiast cork wall, czyli nic innego, jak kolosalna korkowa tablica zajmująca całą ścianę. Osoby kreatywne, wprowadzając takie rozwiązanie we własnym lokalu mieszkalnym, dają sobie faktycznie bezkresne miejsce do pokazu. Wyobraźmy sobie na przykład, że próbujemy się nauczyć języka koreańskiego. Możemy w takim przypadku na korkowej ścianie rozwiesić zbiór słówek, historyjki z podpisem, lub wariację czasowników. Możemy też wywiesić dowolnej wielkości zdjęcie lub afisz i o ile tylko chcemy – każdego dnia modernizować je na coś fajniejszego.
Korkowa ściana nie jest spotykana w Polskich budynkach napotyka się nagminnie. Jednak ze względu na kolosalną przydatność tego rozwiązania można przewidywać, że gdy tylko zostanie przez naszych współziomków poznana – stanie się następnym aranżacyjnym hitem.