Wierzytelność to czasami nadzwyczaj przyzwoite rozwiązanie, bo nie stale posiadamy od kogo pożyczyć pieniądze. Zresztą minęła już bodajże moda na pożyczanie „po rodzinie i znajomych” i w istocie każdy, kto pożąda pieniędzy idzie do banku. By zdobyć zobowiązanie trzeba na pewno wykazać się tzw. predyspozycją kredytową. Z tym najczęściej większość osób starających się o udzielenie kredytu, które mogą przedstawić poświadczenie o systematycznych wpływach na konto, gdyż pracują i dostają za to honorarium, nie ma kłopotów.

Bank zazwyczaj w takowych przypadkach udziela kredytu. Dług może naprawdę wesprzeć nas w wielu sprawach i okazuje się częstokroć jedynym ratunkiem, kiedy dręczą nas tarapaty fiskalne lub musimy zrealizować jakąś nieplanowaną, ale również i często przewidywaną inwestycję. Czasami bywa, że spłacamy już zadłużenie, ale wynika kolejna sytuacja wymagająca dodatkowej pożyczki w agencji bankowej. I co w owym czasie nam zostaje? W takim przypadku możemy zamówić kredyt konsolidacyjny. Agencje bankowe mają w swojej ofercie tego gatunku ofertę dla swych kontrahentów, jacy często ją wykorzystują. A czym po prawdzie jest dług konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to bardzo komfortowe wyjście dla osób, które oddają już 1 kredyt, a nawet większa ilość i niekoniecznie dobrze se z tym radzą. W takim przypadku idzie je wymienić na jeden kredyt i okaże się to bez wątpienia łatwiejszy sposób spłacania i bez wątpienia bardziej dochodowy. Pozwala on zredukować wielkość zwracanej raty, bo równocześnie przedłużymy czas zwrotu zobowiązania. By nie było niejasności, że z racji konsolidacji nie pomniejsza się kwota długu, nic z tych rzeczy. Agencje bankową nie przekaże nam przecież części swych pieniędzy. To jasne, ale bez wątpienia kredyt konsolidacyjny uprości nam działanie jako kontrahentowi banku.

Odróżnia się zasadniczo dwa warianty kredytów konsolidacyjnych. Pierwszy z nich to kredyt konsolidacyjny pod hipotekę oraz kredyt konsolidacyjny gotówkowy. Ten pierwszy typ kredytu udzielany jest na dłuższy okres, na wyższe sumy i z drobniejszym procentem. W takowym przypadku każdy bank życzy sobie zabezpieczenia w postaci hipoteki na nasze mienie. Następny typ kredytu przyznawany jest na krótszy czas, ale na mniejszą kwotę i z wyższym oprocentowaniem. Agencje bankową jednak nie wymaga od nas innego zabezpieczenia kredytu. Tak więc agencje bankową daje nam takowe możliwości i to już od nas jest uzależnione, którą wyłowimy. Musimy więc prawidłowo przetrawiać własną sytuację i wyliczyć, jaka alternatywa bardziej się nam opłaca. Całokształt naturalnie zależy od tego, jak duże sumy mają miejsce i na co pragniemy przekazać kapitał. Naturalnie znajdziemy wielu sympatyków 1, jak i drugiego rodzaju długu konsolidacyjnego, aczkolwiek sami jesteśmy zobligowani zdecydować, co byłoby przyzwoite dla nas.