Każde wnętrze powinno być urządzone w sposób przemyślany. Tylko wtedy wszyscy domownicy będą czuli się w nim naprawdę dobrze. Aby wystrój naszego mieszkania był niebanalny, często sięgamy po różne inspiracje i sprawdzone materiały. Jednym z takich produktów, który wprowadzi nieco nowatorstwa i naturalnego piękna jest korek. Ten neutralny dla zdrowia i bardzo bezpieczny surowiec świetnie nadaje się jako materiał wykończeniowy na ściany. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów, w jaki sposób można udekorować mieszkanie za pomocą korka.
kork

Doskonałe właściwości korka

Korek nie od dziś wykorzystywany jest jako doskonały materiał izolacyjny i wykończeniowy. Dzięki specyficznej budowie komórkowej świetnie zabezpiecza powierzchnie przed wilgocią oraz utratą ciepła. Arkusze korkowe zastosowane na ścianie są w stanie wyciszyć pomieszczenie i uchronić przed niepożądanymi dźwiękami dochodzącymi z zewnątrz. Co więcej, powierzchnia korka jest antystatyczna i odporna na zabrudzenia, co stawia korek na czołowym miejscu wśród materiałów antyalergicznych.
Korek ścienny to również doskonała dekoracja pomieszczeń. Jego naturalny design, bogactwo kolorów i oryginalna faktura sprawiają, że idealnie sprawdzi się jako nietuzinkowa dekoracja całych ścian lub ich elementów. Bogactwo materiałów, za pomocą których nadamy ścianom nowy look, znajdziemy na wielu stronach internetowych, m.i.n: https://korkrollen.de Rollenkork.

Kilka pomysłów na zastosowanie korka na ścianie

Mozaika korkowa – niebanalnym pomysłem na ozdobienie ściany w kuchni, przedpokoju czy salonie może okazać się mozaika korkowa. Jej montaż jest banalnie prosty. Wystarczy użyć tradycyjnego kleju do glazury i docisnąć krążki korkowe do ściany. Arkusze korkowe sprzedawane w formie mozaiki, produkowane są w naturalnych barwach z możliwością pomalowania na dowolny kolor.
Korek samoprzylepny – ten rodzaj korka przeznaczony jest do ekspresowego, samodzielnego montażu. Aby przykleić korek na ścianie, odklejamy pasek folii zabezpieczającej, przykładamy do powierzchni i gotowe. Korek samoprzylepny łatwo się tnie, dzięki czemu nadamy mu każdy kształt, jaki nam się zamarzy. Czyż to nie świetny materiał?
Tablice korkowe – stanowią nieodłączny element wyposażenia klas szkolnych czy pomieszczeń biurowych. Tablice korkowe mogą pełnić również funkcję dekoracyjną w naszym domu. Przymocowane do nich zdjęcia czy obrazy namalowane dziecięcą ręką będą niezwykłym miejscem wspomnień.
korkowa podloga
Rolki korkowe czy arkusze korkowe to produkty, dzięki którym odmienimy nasze wnętrza. To od nas zależy czy pozostawimy je w naturalnej słomkowej kolorystyce, czy nadamy im oryginalną barwę. Jedyne co nas może ograniczać, to nasza wyobraźnia. A więc do dzieła.