Dużo dzisiaj jest okazji, które będą wymagały naprawdę szczególnych, wyjątkowych upominków. Jest też wiele osób, które takie właśnie podarunki najbardziej sobie cenią. Jednym z takich dobrych przykładów, dla osób z humorem i dystansem, będzie wręczenie w prezencie rysunku – karykatury.
To bardzo popularne rozwiązanie, a artyści, którzy wykonują karykatury mają dzisiaj naprawdę powodzenie. Szczególnie w miesiącach letnich, w różnych kurortach, miejscach uzdrowiskowych na polskiej mapie. Przykład – zakopiańskie Krupówki, promenada Monte Cassino w Sopocie. Tam w sezonie letnim czekają karykaturzyści, którzy od rana mają pełne ręce roboty. I ołówków albo pędzli. Co powoduje, że karykatura stanowi taki wyjątkowy prezent?

Zrealizowanie karykatury na podstawie zdjęcia lub na żywo – to dla sprawnie działającego rysownika kilkanaście do 30 minut pracy. A co w rezultacie? Ponadczasowy, w pod postacią bardzo indywidualnego rysunku, który potem można swobodnie wręczyć jako prezent.

Czy rzeczywiście jest to dobry pomysł?

W karykaturach ważne jest to, by pamiętać o kilku kwestiach. Pierwsza i bardzo ważna sprawa, prezent w tej postaci wręczamy osobie, którą dobrze znamy. Osobie z którą mamy bliską relację. Druga rzecz, trzeba też pamiętać, by karykatura nie uwydatniała sobą takich cech zewnętrznych, które dla osoby obdarowanej stanowią jakiś kompleks. W zasadzie, trzeba się oprzeć na własnym wyczuciu. Kiedy pamiętamy o takiej kwestii, będziemy bez cienia wątpliwości w stanie sprawić wiele radości przyszłemu posiadaczowi czy posiadaczce rysunkowego upominku.
Cena? Zrobienie karykatury to kilkanaście do kilkudziesięciu złotych, w zależności od tego gdzie będziemy zlecać jej realizację. Karykaturzystów znajdziemy też z łatwością w Internecie. Google zawsze będzie nam pomagać, nawet w kwestii takich bardzo nietypowych poszukiwań.