Stolarka z kategorii okiennej to na chwilę obecną bardzo dynamicznie i mocno rozbudowująca się branża na rynku tych produktów w skali naszego kraju. Działające u nas firmy na całe szczęście w nadrzędnym ujęciu potraktowały produkcję najwyższej jakości okien dla każdego, kto chce takich okien. Bez względu na zasobność finansowej. Jednakże, co naturalne, ze wzrostem jakości wzrosły też znacząco oczekiwania, okna Gdynia podołają im bez większego problemu. Okna tego typu będzie wyróżniała faktycznie ?profesjonalna jakość, a do ich produkcji zaprzęgnięto nawet technologie wykorzystywane kiedyś jedynie przez NASA. Tak nie pomyliliśmy się, przez Amerykańską Agencję Badań Kosmicznych. O co właściwie chodzi?

Sekret to aerożel

To zdecydowanie najlżejsza na świecie substancja posiadająca naprawdę perfekcyjne właściwości termoizolacyjne, stworzono ją specjalnie do skafandrów kosmicznych. Dziś jest stosowana do uszczelniania okien. Jak się okazuje, ze świetnym skutkiem. Okna te zapewniają doskonałą regulację termiczną. I na tym wcale nie koniec. Dziś producenci stolarki okiennej dbają o najmniejsze szczegóły jak dostosowanie kształtu okien do zapotrzebowania wymagających odbiorców, rozwiązania thermo itp. W Skandynawii, gdzie większość ludności zmaga się z brakiem słońca, powstały przykładowo okna o doskonałym poziomie współczynnika przenikalności światła słonecznego do środka. W ten sposób tego światła nawet w krótkim okresie tamtejszego dnia jest więcej.

Światło to jeszcze nie wszystko

Bezpieczeństwo także jest niesamowicie ważne. Dziś nie musisz już grodzić się aby aby zapewnić sobie dobrą ochronę przed osobami niepożądanymi, a wszystko to dzięki systemom antywłamaniowym i antywyważeniowym stosowanym w okiennych ramach. Teraz nawet możesz zostawiać w domu uchylone okna, bo dzięki dobrze dobranym technologiom osoby postronne z zewnątrz tego nie zauważą.

Nowoczesne okna to oszczędność

Niczego innego jak energii i ciepła w mieszkaniach, a to rzecz jasna przekłada się w sposób bezpośredni na mniejsze rachunki za prąd i ogrzewanie pomieszczeń. Wystarczy właściwie, że zadbasz aby okna w Twoim domu miały ustalony prawidłowo współczynnik przenikania ciepła. Okna z Trójmiasta to gwarantują.