Zacznijmy od tego czym tak w gruncie rzeczy jest transport inter modalny.. Adekwatnie do treści definicji, którą to będziemy w stanie znaleźć w Wikipedii transport inter modalny. to taki przewóz ładunków, w którym zaangażowany jest więcej, niż tylko jeden rodzaj transportu. Najistotniejszą ze wszystkich regułą jest wykorzystanie jednej tylko ładunkowej jednostki, np. kontenera lub nadwozia o charakterze wymiennym, na całej trasie przewozów, bez przeładowywania samego towaru przy zmianie rodzaju transportu.

usługi transportowe Katowice wciąż się rozwijają również w zakresie działań o charakterze inter modalnym. Dowodem tego będzie na przykład umowa lotniska w Katowicach zawarta ze Śląskim Centrum Logistyki. Z jakiego względu idea transportu intermodalnego została tak ciepło powitana na Śląsku? To proste, bo funkcjonalność tego rozwiązania jest adekwatna do potrzeb tego obszaru naszego kraju, w którym dominującą rolę odgrywa przemysł z wydobywczego obszaru. Surowcom przecież trzeba zapewnić transport Katowice-Gdańsk i także do miast w innych obszarach. A transport w ujęciu inter modalnym jest znacznie szybciej realizowany i bardziej korzystny pod finansowym względem przez wzgląd na brak konieczności przeładunku.

Ale transport to w gruncie rzeczy nie tylko surowce, ale też ludzie. Trudno bagatelizować tę kwestię w tak intensywnie zaludnionych aglomeracjach całego Śląska. Dotychczas w tej kwestii kładziono zawsze nacisk na kolej, teraz jednak będzie się rozwijać też wynajem busów Katowice, co stanowi doskonały przykład. Tutaj pojawiło się właśnie sporo tego rodzaju pomysłów dla biznesu. Nic dziwnego skoro ludzie szukają sposobów na znalezienie stabilnego zatrudnienia.
Skorzystają też usługobiorcy tego typu firm, którzy mogą w bezpiecznym i komfortowym trybie dotrzeć do celu. Zwykle do zwykłego wynajmu busów albo minibusów będzie dochodzić jeszcze wypożyczanie aut dla nowożeńców czy przewóz grup zorganizowanych.

Śląsk w takim właśnie ujęciu znajduje swój sposób na inwestowanie w regionalną gospodarkę. I wszystkie zainteresowane strony z tego tytułu będą odnosiły korzyści. Dobry przykład dla innych zwłaszcza, że w okresie transformacji ustrojowej Śląsk był w dramatycznej sytuacji.

To co ma obecnie miejsce z kolei – bardzo pozytywny scenariusz. Zostaje w takim wypadku mieć nadzieję, że wciąż będzie z pomyślnością kontynuowany i pozwoli Śląskowi się swobodnie dalej rozwijać.